S dětmi jsem hovořila o proudění studeného a teplého vzduchu. Provedli jsme pár pokusů. Nejprve jsme vyrobili papírové hady, pověsili na špejli a podrželi jsme je nad elektrickým topidlem, z kterého sálal teplý vzduch. Had se nad tímto teplým vzduchem roztočil. Dostali jsme důkaz o tom, že teplý vzduch stoupá nahoru.
Pak jsme si zapálili svíčku a otevřeli jsme dveře třídy, (které děti nechávají běžně otevřené). S víčku jsme pozvedli nahoru a její plamen směřoval ven ze třídy, směrem na chodbu, když jsme pak svíčku dávali níž a níž, zjistili jsme, že studený vzduch proudí do třídy.
Tím jsme dokázali, že teplý vzduch nám při otevření dveří uniká ze třídy a dostává se chladnější vzduch do třídy. Což je nemilé obzvlášť v zimním období, kdy máme rádi teplo ve třídě. Doufám, že si děti zapamatují, že dveře za sebou zavíráme, ať už vcházíme do třídy nebo jdeme ven ze třídy.