Tematická stezka soch

V roce 2013 se podařilo pod MAS Rozvoj Krnovska o.p.s. získat dotaci ze Státního zemědělského intervenčního fondu na vytvoření tematické stezky soch s názvem Člověk, dřevo a neživá příroda, na kterou navázala trasa s názvem Duše stromů. Pro stezku byly použity pouze stromy z intravilánu obce. Jednalo se o stromy, které byly v průběhu svého růstu působením člověka a jeho nešetrných zásahů poškozeny, nebo z důvodu revitalizace zeleně musely ustoupit nové výsadbě. Jedná se převážně o lípy. Pro tyto stromy, se snažili zastupitelé obce najít uplatnění, které prodlouží jejich setrvání v obci. Stezka byla jedním z řešení. Každá socha má tedy svou historii provázanou s obcí. Např. Duše stromů je z lípy, která v minulosti stála na tom samém místě přímo vedle kaple. Stromy na hřbitově posloužily jako surovina k výrobě soch např. Plodů lesa, Výlet a Otevřená srdce. (Čerpáno z webových stránek obecního úřadu obce Třemešná ve Slezsku).
Naše školní družina se vydala po naučné stezce - ,,Člověk, dřevo a neživá příroda a Duše stromů“. Vycházku jsme si rozdělili na dvě etapy, část této stezky jsme prošli během včerejšího dne ( 19. 2. ) a druhou část projdeme příště. Dle informační tabule jsme zjistili, že v naší obci je umístěno celkem 18 těchto soch vyřezaných z kmenů stromů. Sochy se nám líbily a těšíme se na druhou vycházku.