Září – měsíc šťastného lovu

Děti se po prázdninách do školní družiny moc těšily. Hned od začátku prázdnin začali ve školní družině pracovat se zaujetím.
V měsíci září jsme vyhlásily novou hru, zvanou Indiánský rok. Každý měsíc budeme plnit určité indiánské úkoly. Hned v září, byl vyhlášen „Měsíc šťastného lovu“. Po té, co si všichni vyrobili indiánské čelenky s indiánskými jmény, mohli střílet z luku a házet papírovou kouli na cíl. Výsledky byly zapsány do „Indiánské knihy“.
Kromě těchto her jsme také tvořili. Hotové medúzy, slunečnice - zápich, sluníčka, koláž z přírodnin, výtvarná technika-frotáž, ozdobné magnetky, motýlci nám postupně zútulnily školní družinu.Okna školní družiny vyzdobily slunečnice, které jsme zakoupili jako polotovar a děti je složily dle návodu.
Zajímavý byl projekt o koních, který nám přednesl Mirek Řezníček, žák 9.ročníku.

Získali jsme také sponzorský dar – malá házedla s připomínkou dne NATO, Dny vzdušných sil AČR- leteckého dne na Mošnově.Tato házedla děti vyzkoušely jak létají, soutěžily také, které doletí dál.