Poslední výlet deváťáků

Červen patří výletům a nebyl by to závěr povinné školní docházky, kdyby deváťáci nevyjeli za hranice své školy, a to rovnou na dva dny. Cílem výletu se stalo Brno. Cesta proběhla rychle a my rázem stáli před nádražím v Králově Poli. První zastávku tvořil Jump park, kde děti změřily své síly v boji na kladině, jehož vyvrcholením byl pád do molitanových kostek. Po náročném hodinovém skákání jsme se přemístili na Zelný trh, kde jsme před horkem utekli do podzemí. Sklepy byly kouzelně tajemné, a my v nich dokonce přečkali hromobití, které se odehrávalo nad našimi hlavami o sedm metrů výše. Do sklepů jsme utekli před velkým horkem, ale když jsme vyšli zpět na povrch, překvapila nás velká zima a mrholení deště. Večer jsme si odskočili do hvězdárny na Kraví Hoře, avšak přes nepřízeň počasí jsme neměli štěstí a střechu hvězdárny nám neodsunuli. Druhý den jsme navštívili Laser game v centru města, kde dívky ve dvou hrách změřily své síly proti klukům. Závěr výletu patřil vydatnému obědu v restauraci U Dřeváka. Domů jsme dojeli sice vyčerpaní, ale šťastní.

Mgr. Hana Smolíková