Pálení čarodějnic v Třemešné

Ve čtvrtek 2. 5. se u nás konalo PÁLENÍ ČARODĚJNIC, nazývané také filipojakubskou nocí. Charakterizuje ji pálení čarodějnic, na které se dříve věřilo.
Po příchodu do školy začaly přípravy. Nebudu lhát, byly trochu hektické, ale myslím, že jsme je skvěle zvládli. Nachystali jsme program, kterému předcházel soud čarodějnic. Hlavní člen naší herecké skupiny byl pan školník, který svou roli soudce zahrál na jedničku. Kluci byli kati a my holky zlé, nevzhledné čarodějnice. Byly jsme obžalované z uhranutí krav, jedna z nás se postarala o vyhynutí žab a další za slet na Petrových záchodech… Soud se vydařil a pokračovali jsme v soutěžích. Žáci si mohli vyzkoušet projít pavučinou s různými nástrahami, hod škrpálem do ohnivé obruče, slalom na koštěti, poskládat hadí ocásky a další. Většina dětí se do programu vrhla s radostí, protože je za splnění všech disciplín čekala odměna, a to v podobě klobásek pana učitele Zámarského. Nakonec jsme se my, deváťáci, šli vyfotit. Byla asi poslední akce, kterou jsme spolu chystali, a proto jsme si ji užili. Akce se vydařila a následujícím deváťákům přeji hodně štěstí a nervů při přípravě podobných aktivit.

Barbora Jašová, žákyně 9. třídy