naše škola

naše škola

menu

úvodní stránka
historie školy
profilace školy
charta školy
koncepce školy
kontakty
pedagogický sbor
pro žáky a rodiče
akce + fotogalerie
kroužky
soutěže
školní družina
mateřské školy
školní jídelna
výchovný poradce
zdravý životní styl
ŠVP
dokumenty
GDPR
školská rada
odkazy
registr oznámení
napište nám
autor stránek

Ovoce školám
fotogalerie - 2018/2019


Noční pozorování v SVČ Bruntál

Pátkem před jarními prázdninami pro mnohé žáky školní týden nekončil. Našli se takoví, kteří se v pět hodin odpoledne sešli před školou a společně se dopravili do Střediska volného času v Bruntále. Po příjezdu na místo si někteří vybalili nejdříve svačinu. Po řádném posilnění zásob, dalo by se je přirovnat k téměř zimním, se vydali do kroužku seznámit se i s ostatními dětmi. Pak nastal čas her, které byly opravdu nápadité a originální. Bylo fajn, že skupinka byla rozčleněna na tři části, a tak musely naše děti komunikovat i s ostatními. Je však nutné podotknout, že naši žáci jsou opravdu společenští a začlenit se do jiného kolektivu nebylo pro ně vůbec těžké. 
Asi ve 20 hodin nastalo pravé zkoumání. Procházkou po středisku jsme se dostali až do sklepení, kde na nás čekala nejrůznější „havěť“. Od pavouků, papoušků, pěvců či hlodavců až po živočichy, kteří některým nahánějí doslova husí kůži. Prohlédli jsme si hady, a dokonce si je mohli i pohladit. 
Po prohlídce pro nás organizátoři přichystali workshopy. Naším úkolem bylo poznat stopy zvířat, peří nejrůznějších ptáků, zkoumat vajíčko a poznat naše nejznámější ptáky. A protože organizátoři uvítali každou pomoc, zapojily se do akce i paní učitelka Hlaváčková a paní učitelka Smolíková, které rozmístily na dlouhé chodbě nejznámější pěvce, šplhavce, vrubozubé nebo dravce a ukázaly dětem, jak se pracuje s dalekohledem. Děti pak musely pohledem přes dalekohled poznat, o jakého ptáka se jedná. Tím však stanoviště pro děti nekončilo. Paní učitelka Hlaváčková, odbornice přírodopisu na slovo vzatá, se pustila do výkladu a o každém ptákovi dětem řekla nejednu zajímavost.
To už bylo 23 hodin a paní učitelky očekávaly, že se půjde konečně spát. Sice se zhaslo, ale rozhodně ne ke spánku. Děti se rozutíkaly po středisku na všechny strany a schovávaly se, kde jen mohly. Jejich dokonalé skrýše však mnohdy zůstaly neobjeveny. 
Po druhé hodině ranní se konečně všichni odebrali do hajan. Trvalo však ještě další hodinu nebo dvě, než usnuli. A jestli si myslíte, že vstávali v 10 hodin, jste na omylu. Již o půl sedmé začal na chodbě šrumec. A nanovo začaly i hry. Středisko volného času jsme v 10 hodin dopoledne opustili sice unavení, ale šťastní. 

Mgr. Hana Smolíková 
 

úřední e-deska

ICT nás baví

Interaktivní cesta za poznáním

NEREO e-learning

EU peníze školám

moje EL-KA

akce ZŠ a MŠ

Březen, duben

Leden, únor

Prosinec

Inkoustová technika

Další výrobky

Stále říjen...

Říjen

Přetahovaná

Září 2018

Velké prádlo

Malování nití

Máme nové míče
na cvičení

Pěkné odpoledne
ve školní družině jsme zažili

Další jarní kytky
k výzdobě školní družiny

První jarní hry venku

Jarní tvoření
ve školní družině

Péče o zoubky

I´m reading...Are you reading? (Čtu....Čteš?)

Trocha sněhu, 
ale hodně radosti

Důkaz o proudění vzduchu