O našem koncertě se dokonce psalo i v novinách

Náš sbor Labyrinth uspořádal pro lidi z širokého okolí již v pořadí druhý vánoční koncert, který se konal v místním kulturním domě 18. prosince. Celé vystoupení nejdříve zahájil herecký kroužek Třem-Ty-játr hrou Mrazík. V hlavní roli Ivánka se představil Jakub Šperl, který má s divadlem již několikaleté zkušenosti, protože úzce spolupracuje s hereckým sborem Střední pedagogické a zdravotnické školy v Krnově. Své bohaté herecké taktiky předává pod vedením paní učitelky Fojtkové dál svým spolužákům, kteří se velmi nadšeně chopili vedlejších rolí. Celé divadlo bylo pojato nadčasovou a komediální formou, což potvrdil i neustálý smích z hlediště. Po krátké přestávce však smích vystřídalo mrazení v zádech, a to když za úplné tmy nastoupili na svou pozici pěvci, jejichž tvář osvěcovala jen záře svíce. Pěvecký sbor doprovázela sólovým vystoupením také Viktorie Smolíková, která zazpívala slovensky a na samotný závěr i latinsky. Pěvecký sbor vede na škole paní učitelka Marienková, která se snaží zpěv dětem zpříjemnit nejen výběrem písní různých jazyků, ale je ochotná jít také napříč žánry. Na samotný závěr připravili učitelé pro všechny žáky malé překvapení. Na vánoční strom schovali baňky, které nesly jméno každého dítěte, které se vystoupení zúčastnilo. Dalo by se říct, že netrpělivě na baňku se svým jménem čekali jak ti malí, tak i velcí.

Zpracovala: Mgr. Hana Smolíková