Kam na střední školu

Volba zaměstnání je pro žáky 9. ročníku věc nelehká, a ne vždy se jim podaří propojit práci s koníčkem. Směr, kterým se mají vydat, nabízejí nejen mnohé střední školy v okolí, ale i veletrh řemesel, který se konal v Bruntále již poosmé. Naši žáci v minulých dnech přijali pozváni na Střední školu průmyslovou v Krnově, kde jim byl blíže představen obor Informační technologie, Mechanik seřizovač, Obráběč kovů nebo Truhlář. Děvčata mohla nahlédnout také do dílny uměleckého řemesla, zatímco chlapci zhlédli při výrobě nábytku postup zadávání geometrických os do počítače. Na Artifexu, veletrhu řemesel v Bruntále, se žáci seznámili se širokou nabídkou středních škol a učilišť a měli možnost se zeptat jejich studentů i učitelů na otázky týkající se studia nebo uplatnění na trhu práce. Kolečko exkurzí ukončili návštěvou na Střední škole zemědělství a služeb v Městě Albrechticích, kde byli všichni deváťáci mile přivítáni a kde si mohli prohlédnout nejen nabídku učebních oborů, ale i zázemí pro studenty.
Jsme rádi, že střední školy nabízejí tyto možnosti a žákům přejeme štěstí při volbě oboru.

H. Smolíková