Drakiáda

Dne 26. září se konala Svatováclavská drakiáda, kterou pořádala 9. třída. Po druhé vyučovací hodině jsme šli na hřiště. Tam nás přivítal svatý Václav (Radek Hájek). Ptal se, jestli víme, kdo je. Chvíli jsme tipovali, ale potom jsme to uhádli. Řekl nám, že nejprve budeme různě soutěžit, poté budeme pouštět draky a nakonec bude vyhodnocení třídních draků. Soutěží bylo celkem sedm. Jako první jsme ve dvojicích skákali v pytlích. Na dalším stanovišti jsme zkoušeli, kdo vydrží déle souboj rytířů na lavičce. Vyzkoušeli jsme si také chůzi na chůdách a poté přetahování lanem. Také se nám líbilo střílení ze vzduchovek. Předposledním úkolem bylo zdolání dostihové dráhy. Nakonec jsme navštívili tříhlavého draka, na kterého jsme házeli míčky (krmili jsme ho). Následovalo vyhlášení nejlepšího třídního draka. Na třetím místě byli prvňáci, druhé místo obsadili sedmáci a první místo druhá a třetí třída. Výherci dostali dárkové balíčky a ostatní soutěžící bonbony. Na konec jsme pouštěli draky. Tato drakiáda se mi moc líbila.

R. Gajdoš, 7. třída