naše škola

naše škola

menu

úvodní stránka
historie školy
profilace školy
charta školy
koncepce školy
kontakty
pedagogický sbor
pro žáky a rodiče
akce + fotogalerie
kroužky
soutěže
školní družina
mateřské školy
školní jídelna
výchovný poradce
zdravý životní styl
ŠVP
dokumenty
GDPR
školská rada
odkazy
registr oznámení
napište nám
autor stránek

Ovoce školám




fotogalerie - 2017/2018


Učení není žádné mučení

To jsme si potvrdili, když jsme se začali učit další písmenko E a také počítat od jedné do pěti. Protože se učíme metodami tzv. prožitkového učení, seznamujeme se s písmenkem tak, že se ho snažíme zároveň i „prožít“. Nejprve jsme si písmenko poskládali z kostiček a potom jsme si v komunitním kruhu vyjmenovávali slova začínající na E. Děti vymýšlely nejrůznější slova, ale přišli jsme i na slova neznámá, jako je třeba Elegance. Nejprve jsme si vysvětlili význam tohoto slova a děvčata nám v rolích elegantních princezen předvedla, jak elegantní dokáží být. Také Elegantní pánové se ukázali jako opravdoví džentlmeni a odvedli děvčata zpátky do lavičky. Protože to děvčatům v rolích princezen velice slušelo, zůstaly jako princezny i v hodině matematiky, kde se skamarádily s princeznou Eliškou, která poztrácela korále. A protože byla velice smutná, řekli jsme jí báseň „Princeznička na bále“ a pomohli jsme jí ztracené korále najít (spočítat na tabuli) a také navlékat na provázek.
Dalším slůvkem, které nás překvapilo, bylo slovo Exploze, a tak jsme si tohle slovo zkusili znázornit pomocí tuše a to tak, že jsme si na papír nalili tuš a děti ji rozfoukaly. Vznikly nám obrázky připomínající explozi. Při této činnosti jednoho chlapce napadlo, že pojem exploze může mít souvislost se sopkou a tak jsme nemeškali a zkusili jsme si sopku zhotovit (saponát, jedlá soda, ocet). Zahráli jsme si hru E jako elektrika a namalovali jsme si E jako erb. Samozřejmě děti písmenko E vymodelovaly, vystřihly a také jsme písmenko E poznávali pomocí hmatu. 
Dalšími činnostmi, kterými se učíme, je přiřazování písmenek k obrázkům, skládání písmenkových rodinek, přiřazování obrázků k číslicím atd.
Závěrem týdne si děti zkusily zdramatizovat pohádku Bouda budka.




 

úřední e-deska

ICT nás baví

Interaktivní cesta za poznáním

NEREO e-learning

EU peníze školám

moje EL-KA

akce ZŠ a MŠ

Prosinec

Inkoustová technika

Další výrobky

Stále říjen...

Říjen

Přetahovaná

Září 2018

Velké prádlo

Malování nití

Máme nové míče
na cvičení

Pěkné odpoledne
ve školní družině jsme zažili

Další jarní kytky
k výzdobě školní družiny

První jarní hry venku

Jarní tvoření
ve školní družině

Péče o zoubky

I´m reading...Are you reading? (Čtu....Čteš?)

Trocha sněhu, 
ale hodně radosti

Důkaz o proudění vzduchu