naše škola

naše škola

menu

úvodní stránka
historie školy
profilace školy
charta školy
koncepce školy
kontakty
pedagogický sbor
pro žáky a rodiče
akce + fotogalerie
kroužky
soutěže
školní družina
mateřské školy
školní jídelna
výchovný poradce
zdravý životní styl
ŠVP
dokumenty
GDPR
školská rada
odkazy
registr oznámení
napište nám
autor stránek

Ovoce školám
fotogalerie - 2017/2018


Učení není žádné mučení

To jsme si potvrdili, když jsme se začali učit další písmenko E a také počítat od jedné do pěti. Protože se učíme metodami tzv. prožitkového učení, seznamujeme se s písmenkem tak, že se ho snažíme zároveň i „prožít“. Nejprve jsme si písmenko poskládali z kostiček a potom jsme si v komunitním kruhu vyjmenovávali slova začínající na E. Děti vymýšlely nejrůznější slova, ale přišli jsme i na slova neznámá, jako je třeba Elegance. Nejprve jsme si vysvětlili význam tohoto slova a děvčata nám v rolích elegantních princezen předvedla, jak elegantní dokáží být. Také Elegantní pánové se ukázali jako opravdoví džentlmeni a odvedli děvčata zpátky do lavičky. Protože to děvčatům v rolích princezen velice slušelo, zůstaly jako princezny i v hodině matematiky, kde se skamarádily s princeznou Eliškou, která poztrácela korále. A protože byla velice smutná, řekli jsme jí báseň „Princeznička na bále“ a pomohli jsme jí ztracené korále najít (spočítat na tabuli) a také navlékat na provázek.
Dalším slůvkem, které nás překvapilo, bylo slovo Exploze, a tak jsme si tohle slovo zkusili znázornit pomocí tuše a to tak, že jsme si na papír nalili tuš a děti ji rozfoukaly. Vznikly nám obrázky připomínající explozi. Při této činnosti jednoho chlapce napadlo, že pojem exploze může mít souvislost se sopkou a tak jsme nemeškali a zkusili jsme si sopku zhotovit (saponát, jedlá soda, ocet). Zahráli jsme si hru E jako elektrika a namalovali jsme si E jako erb. Samozřejmě děti písmenko E vymodelovaly, vystřihly a také jsme písmenko E poznávali pomocí hmatu. 
Dalšími činnostmi, kterými se učíme, je přiřazování písmenek k obrázkům, skládání písmenkových rodinek, přiřazování obrázků k číslicím atd.
Závěrem týdne si děti zkusily zdramatizovat pohádku Bouda budka.
 

úřední e-deska

ICT nás baví

Interaktivní cesta za poznáním

NEREO e-learning

EU peníze školám

moje EL-KA

akce ZŠ a MŠ

Březen, duben

Leden, únor

Prosinec

Inkoustová technika

Další výrobky

Stále říjen...

Říjen

Přetahovaná

Září 2018

Velké prádlo

Malování nití

Máme nové míče
na cvičení

Pěkné odpoledne
ve školní družině jsme zažili

Další jarní kytky
k výzdobě školní družiny

První jarní hry venku

Jarní tvoření
ve školní družině

Péče o zoubky

I´m reading...Are you reading? (Čtu....Čteš?)

Trocha sněhu, 
ale hodně radosti

Důkaz o proudění vzduchu