fotogalerie - 2017/2018

Beseda s myslivci

Již tradicí se stává beseda s myslivci z místního mysliveckého sdružení. Pro žáky prvního stupně si připravili informace o myslivosti jako takové, o tom, co vše mají myslivci v Třemešné i jinde na starost. Jak pomáhají zvířátkům, lesu a přírodě. Žáci si mohli zopakovat a ověřit své znalosti o lese, o jeho obyvatelích, o rostlinách a lesních plodech. Byli upozorněni na nutnost šetřit životní prostředí a tím i naše krásné lesy. V průběhu besedy byli pozorní posluchači a ti, co správně odpovídali na průběžné dotazy, odměňováni krásnými cenami s lesní tematikou. Čas zbyl i na dotazy žáků, na které pan Poláček a pan Merta rádi odpověděli. Po besedě následovala praktická ukázka a "poznávačka" všeho, co se lesa týká. Rostliny, živočichy, dokonce i lovecké trofeje kluci a holky poznali téměř bezpečně :) Velkou zvědavost vzbudily i doplňky myslivce od zbraně až po klobouk, nůž a všechna nutná povolení a osvědčení. Lukostřelbou na terč žáci akci ukončili a už se těší na další setkání. Myslivcům moc děkujeme!

D. Poláčková, Z. Fojtková